Red Dešná cup 2013

Redfish Balaton cup 2010

Od   6.5.2010 9:00   do   9.5.2010 12:00
4.5.2010 Seznam sponzorů

28.4.2010 Pozor, pozor. Na žádost všech přihlášených týmů bude zrušeno stěhování v polovině závodu. Znamená to, že všechny týmy zůstanou na svých místech po celou dobu závodu !!! K dnešnímu dni nám chybí jeden tým.

15.4.2010 Jelikož závod proběhne již za necelý měsíc, nabízíme zbývající místa všem závodu chtivým rybářům a ne jen výrobcům boilies. Na základě ohlasů bude jednáno o případné změně pravidel - vypuštění stěhování v polovině závodu.

Termín: 6. 5. - 9. 5. 2010 (čtvrtek – neděle)


6. 5. 2010 (čtvrtek)
8:00 - 9:00 - sraz účastníků
9:00 - losování
10:00 - začátek I. kola závodu


7. 5. 2010 (pátek)
17:00 - ukončení I. kola, přesun závodníků o polovinu míst, občerstvení,.... - stěhování po dohodě týmů zrušeno !!!
19:00 - zahájení II. kola závodu


8. 5. 2010 (sobota)
pokračování II. kola


9. 5. 2010 (neděle)
12:00 - ukončení II. kola závodů
13:00 - vyhlášení výsledků, občerstvení, volná zábava, odjezd domů


Pravidla závodů
Soutěžit bude 7 týmů na rybníku Balaton u Sokolnic. Rybník je dobře zarybněn kaprem dosahujícím hmotnosti až 21kg. Další informace a fotky o revíru najdete na http://www.rybnikbalaton.cz. Jídlo a pití zde není problém, jelikož je u rybníka skvělá restaurace. Chytá se 31 hodin v prvním kole a 41 hodin v kole druhém. Celkově tedy 72hodin lovu.
Soutěží dvoučlenná mužstva (mohou mít třetího, který může rovněž chytat a má veškerá práva a povinnosti jako první dva soutěžící). Z vlastní zkušenosti třetího doporučuji, protože vydržet rybařit tak dlouhou dobu bez pořádného spánku se opravdu dost dobře nedá. Jeden soutěžní tým chytá na maximálně 4 pruty. Každý prut bude pouze s jedním návazcem a jedním háčkem bez protihrou. Povolen pouze lov na položenou.
Nesmí se používat feederová ani jiná krmítka. Nesmí se namačkávat vnadící a krmítková směs na olovo a háček. Povolen pouze lov na odhoz. Zavážení návnad a nástrah není povoleno jakýmkoliv způsobem. Při vnadění, nahazování , zdolávání a podebírání ryby nesmí závodník opustit vymezený prostor svého lovného místa. Pokud se ryba dotkne sestavy sousedního týmu , může tento podat protest, ale nemusí. Protest musí být podán neprodleně. V případě oprávněného a uznaného protestu se ryba nebude počítat. Protest se podává písemně a po složení kauce 1000,-Kč za každý protest.
Vstupování soutěžících do vody je během celého závodu zakázáno. Rovněž je zakázáno používání lodí, potápěčů a dalších zařízení vstupujících do vody. Během závodu smí do lovného sektoru vstoupit pouze úsekový či hlavní rozhodčí, ostatní osoby jen se souhlasem závodníků. Závodník je povinen na žádost rozhodčího vytáhnout udici z vody ke kontrole, při nerespektování pokynů rozhodčího, hrubém porušení pravidel (nedodržení povolených návnad a nástrah, nepsaných zákonů sportovní rybářské etiky, nebo porušení rybářského řádu) bude tým postižen trestnými body, při opakovaném porušení bude tým diskvalifikován. Soutěžící svým přihlášením souhlasí se zveřejněním svých jmen na soupisu závodníků.

Povinná výbava:
Každý závodní tým bude mít 1ks podložky na ryby a 2 ks Eko vaků na přechování ryby. Každý tým bude mít podběrák o délce ramen minimálně 80cm.


Povolené nástrahy a návnady:
Vnadění je povoleno pouze ze břehu a to jen peletami a boilies.
Chytat se smí rovněž jen na boilies a pelety. Je dovoleno používat tekuté i práškové dipy a obalovací pasty.

Systém hodnocení:
Bodovanou rybou je kapr a amur od váhy 5kg včetně.1g = 1bod,tj.1kg=1000 bodů
V případě, že dojde ke stejnému výsledku u dvou či více týmů, rozhoduje nejtěžší ulovená ryba.

Přechování a vážení úlovku:
Ryby ,které nebudou ihned po ulovení zváženy,musí být uloženy v Eko vaku (ekovezírku, nebo saku). Větší ryby pouze po jedné v jednom saku. Ryby váží úsekový rozhodčí spolu s minimálně jedním členem závodního týmu a její váhu neprodleně zapíše do dvou úlovkových listů, z nichž jeden má závodní tým a druhý úsekový rozhodčí. Stvrdí ho svým podpisem jak člen týmu, tak i rozhodčí. Ryby se budou vážit ve stejných sacích a stejným typem váhy. Bude počítat čistá váha po odečtení hmotnosti saku. Po zvážení a zapsání se ulovená ryba vrátí zpět do vody.

Ceny pro vítěze
1. Cena za největší počet bodů – 15000Kč + pohár + další hodnotné ceny
2. Cena za největší počet bodů - 7500 Kč + pohár + další hodnotné ceny
3. Cena za největší počet bodů - 3000 Kč + pohár + další hodnotné ceny

4. Cena za nejtěžšího kapra - 3000 Kč + pohár + další hodnotné ceny
5. Cena za kapra nad 20kg - 3000 Kč + pohár + další hodnotné ceny (platí pouze pro prvního uloveného kapra nad 20kg)


Startovné
4000Kč (první závodník) + 4000Kč (druhý závodník) + 1000Kč (pomocník)
Platba startovného bude prováděna na účet organizátora akce.
Redfish, s.r.o.
Gorkého 26
Brno 602 00
http://www.red-fish.cz/redfish-balaton-cup-2010.html
Číslo účtu: 2143544389/0800
Částka 8000Kč (dvoučlenný tým), 9000Kč (tříčlenný tým)
Přihlášky zasílejte na e-mailovou adresu obchod@red-fish.cz
Částka je splatná do 7 dnů od odeslání přihlášky.
Přihlášky a zaplacené startovné jsou po 28.2.2010 závazné a částka propadá ve prospěch závodů.

Případné dotazy rádi zodpovíme na obchod@red-fish.cz a na tel. číslech 530327887 (obchod - Pavel) a 604568941 (Michal).

Přihlášky ke stažení zde.

Sponzoři

Seznam sponzorů bude zveřejněn později. Tímto prosím případné další sponzory o kontakt a případnou dohodu o vaší aktivitě v této soutěži. Předem děkuji.

Závěrem
Pořádající chce uspořádat prestižní, ale pohodový závod s rodinnou atmosférou na námi oblíbeném rybníku. Kdo tento rybník navštívil, tak jistě ví o čem mluvím. Rozhodně nechceme, aby zde docházelo ke zbytečným problémům a incidentům, které by stejně smýšlejícím rybářům tento závod znepříjemnili. Jelikož se podobné závody poslední dobou stávají závody týmů zastupujících výrobce návnad a nástrah pro kapry, byli bychom rádi, kdyby se vzhledem ke kapacitě rybníka přihlásil vždy maximálně jeden tým chytající na určitou značku.
Pořádající si vyhrazuje změnu pravidel před i během závodu v duchu vylepšení podmínek a vyřešení vzniklých situací.

V Brně 11.11.2009 Ing. Michal Jordán