Red Dešná cup 2013

Redfish Balaton cup 2010 - podzim


19.8.2010 - Redfish Balaton cup 2010 – podzimní kolo

1.10.2010

Doplněni sponzoři

Výsledky na

http://rbc2010.mrk.cz/?zavod=21

 

 

23.8.2010 - Na žádost přihlášených účastníků bude vrácena hranice bodovaného kapra na 5kg. Argumentace, že by bylo znevýhodněno místo vzadu u rákosí a naopak zvýhodněno místo u hráze, je dle našich zkušeností naprosto oprávněná. Z tohoto důvodu se bude bodovat kapr od 5kg jako v předchozím závodě.

Jelikož předchozí závod se stal velmi úspěšný a byl zájem si to ještě letos zopakovat, proběhne ještě jeden závod v přátelském duchu, nicméně doufáme, že opět plný krásných rybářských zážitků a soubojů. Tentokráte se nebude soutěžit o peníze, ale o poháry, rybářskou čest a věcné ceny. Závodníci mají v ceně plnou penzi a tím se jim doufám, stane závod ještě příjemnější. Pro velké množství kaprů jsem se rozhodl zvednout hranici bodovaného kapra až na 7kg, čímž snad donutím závodníky změnit zase taktiku, nechť nám ukáží, jak se zaměřit na lov velkého kapra.

Termín: 1. 10. - 3. 10. 2010 (pátek – neděle)

1. 10. 2010 (pátek)


8:00 - 9:00 - sraz účastníků
9:00 - losování
10:00 - začátek závodu


3. 10. 2010 (neděle)


12:00 - ukončení závodů
13:00 - vyhlášení výsledků, občerstvení
14:00 – prezentace výrobků CDB, přednáška s názornými ukázkami (Alois Fiala)

Pravidla závodů:
Soutěžit bude 7 týmů na rybníku Balaton u Sokolnic. Rybník je dobře zarybněn kaprem dosahujícím hmotnosti až 21kg. Chytá se 50 hodin.
Soutěží dvoučlenná mužstva (mohou mít třetího, který může rovněž chytat a má veškerá práva a povinnosti jako první dva soutěžící). Jeden soutěžní tým chytá na maximálně 4 pruty. Každý prut bude pouze s jedním návazcem a jedním háčkem bez protihrou. Povolen pouze lov na položenou.
Nesmí se používat feederová ani jiná krmítka. Nesmí se namačkávat vnadící a krmítková směs na olovo a háček. Povolen pouze lov na odhoz. Zavážení návnad a nástrah není povoleno jakýmkoliv způsobem. Při vnadění, nahazování , zdolávání a podebírání ryby nesmí závodník opustit vymezený prostor svého lovného místa. Pokud se ryba dotkne sestavy sousedního týmu , může tento podat protest, ale nemusí. Protest musí být podán neprodleně. V případě oprávněného a uznaného protestu se ryba nebude počítat. Protest se podává písemně a po složení kauce 1000,-Kč za každý protest.
Vstupovat soutěžících do vody je během celého závodu zakázáno. Rovněž je zakázáno používání lodí, potápěčů a dalších zařízení vstupujících do vody. Během závodu smí do lovného sektoru vstoupit pouze úsekový či hlavní rozhodčí, ostatní osoby jen se souhlasem závodníků. Závodník je povinen na žádost rozhodčího vytáhnout udici z vody ke kontrole, při nerespektování pokynů rozhodčího, hrubém porušení pravidel (nedodržení povolených návnad a nástrah, nepsaných zákonů sportovní rybářské etiky, nebo porušení rybářského řádu) bude tým postižen trestnými body, při opakovaném porušení bude tým diskvalifikován.

Povinná výbava:
Každý závodní tým bude mít 1ks podložky na ryby a 2 ks Eko vaků na přechování ryby. Každý tým bude mít podběrák o délce ramen minimálně 80cm.


Povolené nástrahy a návnady:
Vnadění je povoleno pouze ze břehu a to jen peletami, boilies a metodmixem.
Chytat se smí rovněž jen na boilies a pelety. Je dovoleno používat tekuté i práškové dipy a obalovací pasty.

Systém hodnocení:
Bodovanou rybou je kapr a amur od váhy 5kg včetně.1g = 1bod,tj.1kg=1000 bodů
V případě, že dojde ke stejnému výsledku u dvou či více týmů, rozhoduje nejtěžší ulovená ryba.

Přechování a vážení úlovku:
Ryby ,které nebudou ihned po ulovení zváženy,musí být uloženy v Eko vaku (ekovezírku, nebo saku). Větší ryby pouze po jedné v jednom saku. Ryby váží úsekový rozhodčí spolu s minimálně jedním členem závodního týmu a její váhu neprodleně zapíše do dvou úlovkových listů, z nichž jeden má závodní tým a druhý úsekový rozhodčí. Stvrdí ho svým podpisem jak člen týmu, tak i rozhodčí. Ryby se budou vážit ve stejných sacích a stejným typem váhy. Bude počítat čistá váha po odečtení hmotnosti saku. Po zvážení a zapsání se ulovená ryba vrátí zpět do vody.

Ceny pro vítěze:
1. Cena za největší počet bodů – poháry + další hodnotné ceny
2. Cena za největší počet bodů - poháry + další hodnotné ceny
3. Cena za největší počet bodů - poháry + další hodnotné ceny

4. Cena za nejtěžšího kapra - pohár + další hodnotné ceny


Startovné:
1500Kč (první závodník) + 1500Kč (druhý závodník) + 1000Kč (pomocník)
V ceně jsou snídaně, obědy a večeře pro všechny soutěžící.
Platba startovného bude prováděna na účet organizátora akce.
Redfish, s.r.o.
Gorkého 26
Brno 602 00
http://www.red-fish.cz/redfish-balaton-cup-2010.html
Číslo účtu: 2143544389/0800
Částka 3000Kč (dvoučlenný tým), 4000Kč (tříčlenný tým)
Přihlášky zasílejte na e-mailovou adresu obchod@red-fish.cz
Částka je splatná do 7 dnů od odeslání přihlášky.
Přihlášky a zaplacené startovné jsou po 10.9.2010 závazné a částka propadá ve prospěch závodů.

Prosím případné sponzory, ať nás kontaktují a domluvíme individuální podmínky. Ještě tímto znovu děkuji sponzorům z předchozího kola za štědré dary.

Pořádající si vyhrazuje změnu pravidel před i během závodu v duchu vylepšení podmínek a vyřešení vzniklých situací.

V Brně 18.8.2010                                     Ing. Michal Jordán
 

 

Komentář ke článku (9)